Kultúrno spoločenské centrum - aktuality

Svetový deň stolného tenisu

Možno nie každý vie, že 6. apríl je Svetovým dňom stolného tenisu. Seniori zo Severanu si pripomenuli tento deň po prvýkrát v histórii fungovania KSC tak, že  umožnili v tento deň v našich priestoroch pre verejnosť z celého mesta. Každý, kto chcel, si mohol zahrať stolný tenis a vyskúšať aj štvorhru. Takmer päťdesiatka Košičanov to aj využila. Prišli aj deti s rodičmi, nechýbali ani starí rodičia.

Víťazkou v žolíku naša Ružena Repaská

Dňa 28.03.2019  sa  v priestoroch  Csemadoku uskutočnila súťaž medzi seniormi Seniorského klubu Csemadok a  klubom Severan v kartovej hre „Žolík 51“.

MDŽ v KSC

Síce trochu neskôr, ale predsa sme v KSC v réžii Rady seniorov 28.3.2019  oslávili jeden z najkrajších sviatkov jari -  Medzinárodný deň žien. Seniorky privítala Mgr. Andrea Bočkorášová, od detí aj členov tvorivých krúžkov dostali všetci prihlásení malé darčeky a od p. starostu MČ Sever malé pohostenie.

Výstava vo farbách Veľkej noci

Členky krúžku Šikovné ruky sa dňa 28.3.2019 odprezentovali výstavou s tematikou prichádzajúcich sviatkov Veľkej noci. Maľované  aj inak zdobené kraslice, voňavé medovníky a háčkované dečky nakrátko vdýchli atmosféru prichádzajúcich sviatkov do priestorov nášho Kultúrno-spoločenského centra.  Každý obdivoval trpezlivosť, ktorá je na krásne ozdobené malé medovníčky aj vajíčka potrebná a viacerí sme sa zhodli, že takéto niečo je škoda zjesť.

Privítali sme jar Dámskou jazdou

Čoraz teplejšie a slnečnejšie dni nám napovedajú, že jar sa nezadržateľne blíži. V priestoroch Kultúrno-spoločenského centra sme  13.3.2019 jar privítali 19.ročníkom vernisáže výstavy výtvarných diel pod názvom Dámska jazda. Takmer všetky maliarky – amatérky, ktoré tu  vystavovali svoje diela,  boli aj osobne prítomné. Výstavu  si nenechala ujsť ani verejnosť,  ďalej členovia KSC, niektorí bývalí aj súčasní poslanci. Viac ako päťdesiatku prítomných privítal starosta MČ Košice – Sever František Ténai, manažérka KSC Andrea Bočkorášová a Eva Lorenzová, pod taktovkou ktorej sa výstava konala.

Onder tretíkrát druhý v behu na dve míle

Maratónsky team v Košiciach organizuje pravidelne každú prvú sobotu v mesiaci za každého počasia v peknom prostredí parku Anička preteky v behu na dve míle, t.j. 3,218 km. Preteky sú určené pre všetkých milovníkov behu a aj veteráni majú vlastnú kategóriu.

Fašiangy v KSC

Už je to vo vzduchu -jar sa nezadržateľne blíži. Naši seniori to aj náležite oslávili – fašiangovou zábavou v Kultúrno-spoločenskom centre 20.2.2019, ktorú zorganizovala naša Rada seniorov Severu.  Každý doniesol niečo malé pod zub a do tomboly. Do tanca hrala hudba reprodukovaná hudba a spievali Košickí špivaci a spevácka skupina Severanka. „Nálada bola skvelá, všetci sa výborne zabávali a toľko vtipov sme si vypočuli a nasmiali sme sa, ako už dávno nie.

Fašiangové posedenie seniorov Severanu

Rada seniorov seniorského klubu Severan organizuje Fašiangové posedenie, dňa 20.

Máme tri medaile z olympiády

Rada seniorov mesta Košice dňa 7.2.2019 zorganizovala už piaty ročník Zimnej olympiády seniorov. Miestnom podujatia sa stala Jahodná na Severe. Počasie seniorom prialo, slniečko sa prekonávalo. Tohto roku sa olympiády zúčastnilo 180 pretekárov v piatich disciplínach.

Prednáška pre seniorov

Vzhľadom na neustále sa zvyšujúci počet dopravných nehôd s vážnymi následkami sme pre našich seniorov v spolupráci o OR PZ SR pripravili špeciálnu prednášku zameranú na správanie sa na cestách. Takmer tridsiatke  seniorov dňa 7.2.2019 prednášali npor. Mgr. Denisa Babiarová a mjr. Ing. Ondrej Lovaši. Po prednáške sa rozprúdila živá debata, niektoré z pripomienok našich seniorov  týkajúcich sa dopravy boli aj zaznamenané a neostanú bez povšimnutia.

Stránky