Kultúrno spoločenské centrum - aktuality

Nultý ročník seniorského trojboja

V priestoroch KSC sa opäť súťažilo. Tentokrát sme si  dňa 14.11.2019 od 9,00 hod. zmerali sily s ostatnými organizáciami združujúcimi seniorov v seniorskom trojboji. Súťažilo sa v bocci, šípkach a hode krúžkom. Okrem Severanu sa trojboja zúčastnili seniori z MČ Juh, Šaca, Staré Mesto, Krásna, Ťahanovce, Furča a aj Združenie žien Slovenska. Akciu zorganizovala Rada seniorov na Severe pod záštitou starostu Františka Ténaia, ktorý súťažiacich aj privítal. Po krátkom kultúrnom programe sa mohlo začať súťažiť.

Halloweensky turnaj v Boccii a šípkach 2019

Včerajší deň, 28. október 2019, sa niesol v športovom halloweenskom duchu v priestoroch Kultúrno - spoločenského centra. Naši seniori si spoločne zmerali sily v Bocci a šípkach. Turnaj bol realizovaný radou seniorov Severanu pod záštitou starostu Mestskej časti Košice - Sever.

Výsledky Boccia:

 Kategória A

1. Repaská Ružena  

2. Sedláková  Kristína

3. Hlaváček František

 

Kategória N

1. Šmelková Terézia

2. Kreutzová Jarmila

3. Terezková Anna

 

Deň zdravia pre seniorov 18.10.2019

Keďže je október venovaný najmä seniorom a v tomto veku ich už trápi najmä zdravie, rozhodli sme sa, že v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Košiciach pre nich pripravíme Deň zdravia.  Deň zdravia dňa 18. 10. 2019 zahŕňal vyšetrenie celkového aj HDL cholesterolu, cukru, tukov v krvi, BMI indexu, % tuku v tele, WHR meranie, tlak krvi a tep. Okrem toho Mgr. Mária Holovková a Bc. Iveta Šmideková z RUVZ Košice ponúkali bezplatné zdravotné poradenstvo.

Uctili sme si našich starších

Mesiac október je nádherný čas, kedy je príroda odetá do pestrofarebných šiat. Pripomína jednu z najvzácnejších cností, je ňou úcta k starším. Preto sme si včera, 15.10.2019, uctili našich seniorov, starých rodičov a prarodičov na príjemnom posedení v Dome sociálnych služieb DOMKO na ulici Park mládeže 3. Krásnym prejavom a básňou privítal prítomných pán Bolf. Odvážnosťou a nebojácnosťou sa predviedli pesničkami "domáci" speváci z DOMKA, ktorí všetkých potešili známymi pesničkami v sprievode pani klaviristky a pána gitaristu. Zožali obrovský potlesk a obdiv.

Ako na šmejdov

Keďže seniori sú vďaka svojej dôverčivosti a zraniteľnosti často ľahkým terčom rôznych podvodníkov a zlodejov, v spolupráci s OR PZ SR, konkrétne s kpt. Mgr. Denisou Babiarovou a por. Ing. Emíliou Glovčíkovou, sme v priestoroch KSC  pre seniorov pripravili 25.9.2019 prednášku na tému „ Šmejdi - Ako sa nedať napáliť.“ Beseda bola spojená s konkrétnymi ukážkami a taktikou týchto podvodníkov a konkrétnymi radami, čo v takýchto situáciách robiť.

Naša žatva na Letnej olympiáde seniorov – deväť medailí

V termínoch 2.9., 5.9. a  14.9.2019 na  Letnej olympiáde seniorov, ktorú organizovala  Rada seniorov mesta Košice pod vedením J. Cabana sa zúčastnili seniorské kluby z celých Košíc. Aj náš Severan  bol v tomto športovom zápolení úspešný. V bowlingu  v zmiešaných družstvách /súťažili Klubertová, Hricko, Moravitz, Lohayová/  sme siahli na kov najcennejší v konkurencii  deviatich družstiev.

Posedenie na Bankove

Na Bankove, jednom z najkrajších kútov našej MČ, sa v  piatok 16. 8. 2019 stretli naši seniori z KSC so starostom F. Ténaiom pri guláši. Guláš sa varil ako sa patrí v kotlíku, slniečko na oblohe len prifarbovalo výbornú náladu medzi seniormi. Jeden z nich dokonca zložil báseň špeciálne na túto príležitosť. Medzi seniorov rád zavítal aj  starosta MČ Košice – Sever F.

Náš Anton Onder zlatý aj strieborný

Orientačný beh ( ďalej len OB) je športové odvetvie vytrvalostného charakteru, pri ktorom je úlohou prejsť alebo prebehnúť podľa mapy a buzoly trať vyznačenú na mape s kontrolami za čo najkratší čas. V teréne nie je trať vyznačená, sú tam umiestnené iba kontrolné stanovištia.

Akvarely rozžiarili priestor KSC

Každý milovník umenia vie, že obrazy vedia  akýkoľvek priestor oživiť a skrášliť, či už ide o bytové, kancelárske alebo iné priestory.  Aj naše KSC je na výstavy výtvarných diel ako stvorené a obrazy mu svedčia. 20.6.2019 sme v spolupráci s klubom výtvarníkov  K-art a Českým spolkom v Košiciach  zorganizovali výstavu akvarelov za prítomnosti niekoľkých umelcov. Vieme, že k nám chodia radi a aj naši členovia si radi pozrú nové obrazy.

Jubilanti oslavovali

Stalo sa peknou tradíciou, že sa v priestoroch nášho Kultúrno-spoločenského centra niekoľkokrát do roka stretávajú jubilanti na posedení so svojím starostom.  Pozvaní obyvatelia našej MČ, ktorí sa nahlásili a v duchu tejto  tradície stretli 18.6.2019 od 14,00 hod. Starosta MČ Košice – Sever František Ténai im po krátkom príhovore odovzdal ružu, poprial všetko najlepšie a potom už nasledoval podpis do našej kroniky.  V rámci kultúrneho programu nám zaspievali ženský spevácky  súbor Severanka a mužská spevácka skupina Košickí špivaci.

Stránky