V SENIOR DOME NA SEVERE spievali deti i dôchodcovia

Mesiac úcty k starším v Senior dome na Severe október 2011

Anjeličku môj strážničku, opatruj moju babičku...“ je úryvok z verša, ktorý na posedení pri príležitosti Mesiaca úcty k starším v Senior dome na Severe predniesla žiačka zo Základnej školy na Tomášikovej ulici. Okrem úprimných slov si seniori vypočuli aj slovenské ľudové pesničky v podaní školského spevokolu a bez potlesku neostal ani pochod malých mažoretiek.

O dobrú náladu sa postaral aj jeden z členov Senior domu pán Ondrej Varecha. S gitarou rozprúdil zábavu, pri ktorej spieval aj samotný starosta Marián Gaj.

Vždy, keď prídem do Senior domu, je tu výborná atmosféra. Chceme, aby tu seniori chodili nielen za priateľmi, zábavou, ale aj za poučením,“ hovorí Gaj.

V Senior dome sa rozbehol kurz práce na počítači, v pláne je otvoriť jazykové kurzy. November v Senior dome otvorí vernisáž výstavy  s názvom „Košice ako ich vidíme“ v spolupráci s Občianskym združením K-art a rozbehnú sa prednášky na rôzne témy.

O tom, že ideme správnou cestou svedčí aj zvýšený záujem o členstvo v Senior dome. V súčasnosti máme zaregistrovaných skoro 300 členov. A veľmi radi privítame aj ďalších,“ uzatvára Marián Gaj.