Staromešťania sa pobili so Severanmi

starostovia MČ Košice – Stare Mesto Ľubomír Grega a MČ Košice – Sever Marián Gaj

Dejiskom prvého kola súbojov medzi Staromešťanmi a Severanmi sa stal areál Ryba - Anička na Severe. Súperilo sa však v športových disciplínach a proti sebe sa postavili seniori z Denného centra v Starom Meste a Senior domu na Severe. Aj napriek chladnému počasiu bola chuť súťažiť veľká. K svojim seniorom sa v súbojoch pridali aj starosta Mestskej časti Košice – Sever Marián Gaj a starosta Mestskej časti Košice – Staré Mesto Ľubomír Grega. Po napínavom súboji nakoniec zvíťazilo družstvo seniorov Starého Mesta, keď spolu so svojím starostom porazilo družstvo Severanov v súťaži preťahovaním lanom a v štafete.

Týmto podujatím sme odštartovali tradíciu a verím, že do budúcna sa nám podarí zorganizovať aj iné spoločné aktivity“ povedal Ľubomír Grega pred vyhodnocovaní výsledkov.

Po ocenení víťazov v jednotlivých disciplínach odovzdal starosta Mestskej časti Košice – Sever Marián Gaj putovný pohár starostov „Športom za zdravím“ víťaznému družstvu seniorov Mestskej časti Košice - Staré Mesto.

Som rád, že naši seniori sa takto po prvý krát spoločne stretli, aby si mohli spolu zasúťažiť, vymeniť si skúsenosti a vytvoriť nové priateľstvá. Teším sa na naše najbližšie stretnutie, ktoré verím zorganizujeme už na jar budúceho roku, kde si Severania vybojujú pohár späť“ zhodnotil s úsmevom starosta Marián Gaj na záver.