Obrazy o Košiciach zdobia Senior dom

V poradí druhá výstava v Senior dome na Severe otvorila novembrový program. Mestská časť Košice – Sever a Občianske združenie K-art tak spoločne opäť na mesiac zútulnili priestory pre seniorov.

Na vernisáži nechýbali zástupcovia Košického klubu výtvarníkov ani vedenie miestnej samosprávy.

„Sme radi, že si obrazy, ktoré vznikli na Medzinárodných plenéroch výtvarníkov, môžu pozrieť aj Severania. Priestory Senior domu sú ideálnym miestom na prezentáciu diel umelcov z celej Európy.“Skonštatoval na vernisáži Štefan Pásztor z Košického klubu výtvarníkov.

„Viem, že Košice sú nádherné, ale je zaujímavé si ich pozrieť očami zahraničných maliarov. Obrazy, ktoré sme v Senior dome vystavili, si bude možné aj zakúpiť. Na záver výstavy by sme chceli zorganizovať dražbu týchto obrazov a výťažok poukázať na činnosť Občianskeho združenia Domov v rodine, ktoré podporuje profesionálne rodiny.“ Povedal vo svojom príhovore starosta Marián Gaj.

Olejomaľby, obrazy vytvorené kombinovanou technikou i akvarely z dielne domácich i zahraničných umelcov budú zdobiť steny zrekonštruovaného Senior domu do 6. decembra, kedy si v dražbe bude možné niektorý z nich aj kúpiť.