Harmonogram rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov v MČ Košice - Sever na rok 2020

Od 18. 2. 2020 sa na Severe začne s rozmiestňovaním veľkokapacitných kontajnerov. Prví, ktorí sa takto budú môcť zbaviť nadrozmerného odpadu, budú obyvatelia Gerlachovskej, Nemcovej, Hroncovej, Hlinkovej, Hurbanovej, Vencovej, Račom potoku, Vihorlatskej a na Letnej ulici a v ich okolí. Stanovištia každoročne určuje mestská časť v spolupráci s mestom Košice. Určenie stanovíšť je informatívne a kontajner môže byť počas týždňa premiestnený v rámci blízkeho okolia podľa požiadaviek občanov, mestskej časti a v závislosti od miestnych dopravných pomerov a kapacít spoločnosti KOSIT. Harmonogram rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov na rok 2019 nájdete TU.

Akékoľvek pripomienky k umiestneniu veľkokapacitných kontajnerov adresujte priamo na Oddelenie rozvoja MÚ MČ Košice – Sever na tel. číslo 055/3957619 alebo elektronicky prostredníctvom sekcie NAHLÁSIŤ PROBLÉM na stránke www.kosicesever.sk Veľkokapacitné kontajnery slúžia na odvoz veľkorozmerného odpadu, ktorý do bežných odpadových nádob nepatrí.

Veľkokapacitné kontajnery budú na týchto stanovištiach 1 týždeň od utorka do utorka. Ak staré pohovky, či veľkorozmerný odpad nestihnete odhodiť do veľkokapacitných kontajnerov, mali by ste tak urobiť v zberných dvoroch Pri bitúnku v MČ Košice - Juh, na Popradskej a v centre mesta na Jesenského ulici. Zberné dvory sú otvorené počas pracovných dní od 9.00 do 17.00 hodiny a v sobotu od 8.00 do 15.00 hodiny. Odpad tam môžete odovzdať po predložení občianskeho preukazu bezplatne.