Pošta na Podhradovej bude

Nedávno zatvorená Pošta 9 na sídlisku Podhradová v Košiciach nekončí natrvalo. Koncom novembra, pred ukončením svojej pôvodnej prevádzky, kontaktovala Slovenská pošta, a.s. starostu Mestskej časti Košice – Sever Mariána Gaja, s prosbou o pomoc pri hľadaní riešenia tejto situácie. Cieľom oboch strán bolo, aby obyvatelia tejto lokality neprišli o služby Slovenskej pošty natrvalo.


Keďže nedošlo k dohode o nájme v pôvodných priestoroch, starosta Severu  Marián Gaj ponúkol na prevádzku Slovenskej pošte, a.s. dva nebytové priestory v lokalite Podhradová, ktoré Mestská časť užíva ako archív. Pošta prejavila po osobnej obhliadke záujem o nebytový priestor, ktorý má Sever v nájme od Bytového podniku mesta Košice a nachádza sa na Ceste pod Hradovou. „Sme pripravení uvoľniť dané priestory pre Slovenskú poštu okamžite. Na rade je teraz Generálne riaditeľstvo Slovenskej pošty, ktoré musí o priestory oficiálne požiadať  Bytový podnik mesta Košice a následne uzavrieť novú zmluvu o nájme nebytového priestoru“ povedal na záver spoločného stretnutia starosta Marián Gaj.

Celý proces však nebude taký rýchly, ako by si želali hlavne starší a menej mobilní obyvatelia daného sídliska. V prípade dlhodobého nájmu sa takáto zmluva musí schváliť aj v Mestskom zastupiteľstve. Aj samotná Pošta potrebuje určitý čas na úpravu daných priestorov pre svoje potreby. „Mrzí nás táto situácia hlavne kvôli obyvateľom. Je škoda, že Slovenská pošta, a.s. sa na nás so žiadosťou o pomoc neobrátila skôr. Nemuselo by dôjsť k prerušeniu jej činnosti na tak dlhú dobu a možno vôbec“ zhodnotil celú situáciu ohľadne Pošty 9 starosta Marián Gaj.

O aktuálnych informáciách nielen o Pošte 9 na sídlisku Podhradová Vás budeme informovať na www.kosicesever.sk