Onder najrýchlejší pri Šaštíne

Náš člen  Anton Onder má nevšedného koníčka. Zúčastňuje sa pretekov v orientačnom behu vo veteránskej kategórii od 65r. v na oblastnej, celoslovenskej i medzinárodnej úrovni. V dňoch 6.4. a 7.4. 2019 absolvoval  na Záhorí pri meste Šaštín-Stráže  medzinárodné dvojdňové preteky v orientačnom behu so skratkou CESOM (Central European Spring Orienteering Meeting) , ktoré usporiadal klub Kobra Bratislava za celkovej účasti 543 pretekárov. Anton Onder si v pretekoch, ktoré boli situované v dobre priebežnom borovicovom lese s hustou sieťou chodníkov počínal veľmi dobre. Z pätnástich štartujúcich pretekárov zo štyroch štátov v kategórii mužov od 65 rokov v prvej etape na strednej trati dobehol ôsmy a v druhej etape na dlhej trati dokonca štvrtý. V oboch etapách bol najrýchlejší zo Slovákov medzi rovesníkmi.  Pred ním skončili len zahraniční pretekári z Rakúska, Fínska a Česka. 28. apríla 2019 sa r zúčastnil pretekov s názvom Nógrád Nagydíj,  ktoré usporiadal klub z maďarského Salgótarjanu za účasti pretekárov zo siedmich štátov. Preteky sa konali neďaleko maďarského mesta Salgótarján v okolí hradu Hollókó. Na  4,4 km trati v kopcovitom lesnom teréne  skončil zo Slovákov štvrtý. Tóno, gratulujeme!