Letná olympiáda seniorov 2018

Prvý septembrový týždeň bol v znamení príprav a  nakoniec  i účasti na Letnej olympiáde seniorov mesta Košíc.

Bol to už piaty ročník a účasť športovcov seniorov bola aj najpočetnejsia  a to  vyše 380.Táto olympiáda zahŕňala   súťaženie v 8 disciplínach  na športoviskách hotelovej akadémie , disciplíne bowling  v Bowling spote a stolnom tenise na ZŠ Masarykova. Náš  Senior klub Severan reprezentovalo 23 športovcov  a veruže úspešne. Svedčí o tom zisk 12 medailí, ale aj výborné umiestnenie  v hodnotení celkovej  úspešnosti  a to druhé miesto  z 21 zúčastnených  seniorských klubov.

O medaily sa zaslúžili títo naši športovci.

Zlatá medaila :  Onder Anton beh na 50 m ,  Soňa Gergeľová   kop do bránky,  Viera Ličková kop na cieľ.

Strieborná medaila:  Amália Lohayová hod krúžkami, Viera Kolniková hod na kôš, Štefan Tauber šípky,  bowlingové družstvo žien Potočňáková, Blažeková, Jarčušková, Klubertová, bowlingové družstvo mix  Hlaváček, Repaská, Novák,Tauber.

Bronzová medaila: Anna Kováčová  hod na kôš, Ružena Repaská bowling ženy, Klubertová Agáta stolný tenis, Repaská Ružena stolný tenis.