Amfik ponúkne deťom skákací hrad, preliezky i tvorivé dielne

Počas hokejových majstrovstiev sveta bude v areáli košického amfiteátra postavený aj „baby“ stan, ktorý bude prevádzkovať detská organizácia Frigo z Košíc. Na svoje si tak prídu aj malé deti a rodičia si budú môcť vychutnať hokejové zápolenia. 

V amfiku zriadia organizátori detský „baby“ stan. O jeho prevádzku sa bude starať detská organizácia Frigo. „Mysleli sme nie len na dospelých, ale aj na ich ratolesti. V areáli nášho amfiteátra sme našli priestor, ktorý bude patriť len deťom. Detská organizácia Frigo chce byť súčasťou veľkolepého sviatku v Košiciach a pripravili nám každý deň v čase od 15:00 do 19:00 pre deti zaujímavý program“ informovala Veronika Luczy, manažérka projektu hokejové mestečko Košice – Sever 2011. 

Rodičia budú môcť ponechať v „baby“ stane svoje deti, o tie sa potom postarajú skúsení animátori. „Budeme tu mať plastové preliezky, domčeky, hojdačky, nafukovadlo, rôzne hry a hračky a hraciu konzolu. Deti sa nudiť určite nebudú“ s úsmevom dodala Veronika Luczy. Zaujímavosťou detského „baby“ stanu budú aj tvorivé dielne. 

Organizátori mysleli aj na bezpečnosť detí. „Pri takýchto veľkých akciách, kde očakávame veľmi veľa fanúšikov sa môžu deti napríklad zatúlať. Mysleli sme aj na to. Každé dieťa bude mať na svojej ručičke náramok s telefónnym číslom svojej mamy alebo otecka a v prípade, že by sa zatúlalo, každý, kto ho nájde, môže pomôcť. V stane samozrejme môžu byť aj oteckovia a mamičky. V tomto sa medze nekladú“ dodala Veronika Luczy zo Severu. 

Organizátori sľubujú, že v prípade veľkého záujmu môžu detské atrakcie rozšíriť o autíčka alebo detskú karaoke show. 

Brány Hokejového mestečka Košice – Sever 2011 otvoria v piatok, 29. 4. 2011 o 12:00 hod. Záštitu nad týmto podujatím prevzal predseda košického samosprávneho kraja a viceprezident  majstrovského HC Košice – Zdenko Trebuľa.