Denné centrum - aktuality

Letné olympijské hry seniorov 2017

Dňa 2.9.2017 sa na športoviskách Obchodnej akadémie v Košiciach  uskutočnili  Letné olympijské hry seniorov pod záštitou primátora mesta Košice MUDR. R. Rašiho MPH. Tento rok sa na podujatí zúčastnilo viac ako 350 seniorov z Denných centier a občianskych združení. Nás reprezentovalo v bowlingu 12 a v ostatných disciplínach 15 seniorov. Keďže sa niektorí zúčastnili aj bowlingu, aj iných disciplín, celkový počet súťažiacich seniorov  za DC Košice – Sever bol 19. Už je pomaly samozrejmosťou, že zo športových súťaží neodchádzajú naši športovci naprázdno.

Kúpali sme sa v Maďarsku

Seniori nášho DC milujú výlety a dlhodobo vedie v obľúbenosti kúpanie v Maďarsku. Tohto roku 14.7.2017 seniori navštívili kúpalisko v Níýregyházi. V autobuse sa cestou tam aj späť ozýval spev, na mieste si seniori do sýtosti užili bazénov s teplou aj studenou vodou. Počasie nám prialo, bolo príjemne teplo. Všetko však má svoj koniec, aj výlet. Nás len teší, že všetci seniori vyjadrili s touto akciou maximálnu spokojnosť.   

Oznámenie

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu zatvorenia Denného centra v čase od 10.7.2017 do 1.9.2017 sa budú poslanecké dni konať na Miestnom úrade Mestskej časti Košice - Sever na  Festivalovom nám. 2 (v priestoroch zasadačky na I.

Miniolympiáda úspešne za nami

V stredu, 21.6.2017 sme ukončili najväčšiu športovú udalosť v DC – našu miniolympiádu. Na slávnostnom odovzdávaní diplomov, medailí a pohárov sa ako hostia zúčastnili Ján Caban za RS mesta Košice a Anton Švajlen, futbalista a tiež olympionik. Prihlásených bola šesťdesiatka seniorov, všetci sa snažili o čo najlepší výsledok, nakoniec, sedem disciplín dávalo každému možnosť nájsť si ten svoj šport. Všetko prebehlo podľa regulí, zaznela aj naša seniorska hymna. Prvé miesto je len jedno, ale víťazmi sú všetci. Takže blahoželáme a dúfame, že si podobný športový zážitok zopakujeme o rok.

Máme bronz aj striebro

Mestská časť Košice-Pereš organizovala olympiádu seniorov 27.5.2017. Ani tu naši seniori nemohli chýbať. V silnej konkurencii sme boli trikrát druhí a dvakrát tretí. František Hlaváček bol strieborný v disciplíne hod šípkami, hod granátom a v basketbale. Soňa Gergeľová, ako sme u nej už zvyknutí, doniesla bronz v kope do bránky a Viera Kolníková bronz v basketbale. Darmo, kde sa objavia seniori zo Severu, medaila sa vždy objaví. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa športových úspechov.

Zlato a bronz pre našich seniorov

Jednota dôchodcov Slovenska zorganizovala dňa 14. 5. 2017. Okresný prebor, čo je opäť športová parketa, kde sme doma. Naša Agáta Klubertová získala zlato v basketbale a bronz v hode šípkami v kategórii žien a v hode loptičkou na cieľ získal František Hlaváček prvé miesto. Poslednou disciplínou boli šípky a aj tam náš člen Tibor Žofčák získal tretie miesto. Ako vidíte z výsledkov, šport je naša silná stránka. Všetkým, ktorí sa zúčastnili blahoželáme, na ocenených sme naozaj hrdí. 

Šport bez bariér - náš úspech

Dňa 25.5.2017 sa pod záštitou primátora mesta Košice konalo podujatie pod názvom Šport bez bariér. Bolo to podujatie určené seniorom a členovia DC Košice-Sever zabodovali. V disciplíne Kop do bránky bola Magdaléna Harčariková prvá, Milan Rendoš druhý a Júlia Lörincová tretia. V petangu sme tiež zvíťazili zásluhou Margity Rendošovej. Všetkým zo srdca blahoželáme a želáme ešte veľa športových úspechov.

Anton Onder na Severskej desiatke tretí

Severská desiatka, jedno z najdôležitejších športových podujatí, ktoré organizuje MÚ Košice-Sever pod záštitou starostu MČ Mariána Gaja, na svojom jubilejnom 5.ročníku hostila rekordných 149 bežcov. Člen Denného centra Anton Onder sa nielenže do Severskej desiatky prihlásil, ale si aj vo svojej kategórii vybehal bronz. Je to veľký športovec a beh je jeho obľúbeným športom. Nám ostáva len znovu úprimne zaželať veľa zdravia a o rok stretnutie na ďalšom ročníku Severskej desiatky. 

Súťaž troch generácií

Máj bol bohatý na športové udalosti a aj naša medailová žatva na nich bola úspešná. Okrem Športu bez bariér sa v mesiaci máj konala v rámci Košíc-mesta športu ešte Súťaž troch generácií, na ktorej naša členka a športová referentka spolu s rodinou vybojovala druhé miesto v petangu a tretie v basketbale. Soňa je športovkyňa telom a dušou a my sme radi, že ju máme. Veľká poklona, Sonička!

II. ročník miniolympiády seniorov DC Sever

     Po veľkom úspechu I. ročníka našej Miniolympiády zorganizuje  MČ Košice Sever a Rada seniorov pri DC Košice - Sever v týždni od 19.6. 2017 do 22.6.2017 jej II. ročník. Súťaže sa môže zúčastniť každý člen DC, ktorý rád športuje. Možností na sebarealizáciu je viac: bude sa strieľať, hrať bowling a stolný tenis, hádzať šípkami, krúžkami aj loptičkou. Komu by to nestačilo, budeme aj bicyklovať na stacionárnom bicykli na vzdialenosť 1 km. Bližšie informácie sa nachádzajú na infotabuli DC na Obrancov mieru 2, je možné sa informovať aj telefonicky na tel. č.

Stránky