Letné olympijské hry seniorov 2017

Dňa 2.9.2017 sa na športoviskách Obchodnej akadémie v Košiciach  uskutočnili  Letné olympijské hry seniorov pod záštitou primátora mesta Košice MUDR. R. Rašiho MPH. Tento rok sa na podujatí zúčastnilo viac ako 350 seniorov z Denných centier a občianskych združení. Nás reprezentovalo v bowlingu 12 a v ostatných disciplínach 15 seniorov. Keďže sa niektorí zúčastnili aj bowlingu, aj iných disciplín, celkový počet súťažiacich seniorov  za DC Košice – Sever bol 19. Už je pomaly samozrejmosťou, že zo športových súťaží neodchádzajú naši športovci naprázdno. Tentoraz bola medailová žatva veľmi úspešná, veď posúďte sami: celkom sme získalitri prvé,  tri druhé a dve tretie miesta. V bowlingu v kategórii ženy (Gergeľová, Repaská, Žofčáková, Potočňáková ) sme získali druhé miesto, v kategórii muži (Dziak, Hlaváček, Tauber, Gerec) tiež druhé miesto, zmiešané družstvo (Onder, Szcureková, Dunajský, Gregová ) bolo tretie. V atletike, v behu na 50 metrov, zlato vybojovala  Helena   Hriňáková,  v šípkach v kategórii žien sme tiež najlepší zásluhou Agáty Klubertovej. Ženy boli skvelé aj v stolnom tenise,  z troch miest sme získali dve. Strieborná bola Ružena Repaská a bronzová Agáta Klubertová. Jednou z novších športových disciplín je petang, a tu sme tiež výnimoční. Sme hrdí, že DC Sever dokázalo postaviť dve družstvá a obe uspeli. Družstvo v zložení Szcureková, Dunajský, Moravitz bolo prvé a družstvo v zložení Gergeľová, Hlaváček, Repaská bolo druhé.

Všetkým zúčastneným zo srdca ďakujeme a medailistom blahoželáme.